Výrobce hasicích přístrojů a hydrantových systémů

Protipožární obklady

Lze je použít pro stavební prvky (ocelové, betonové, dřevěné), které mají nosnou funkci v objektu, ale také vzduchotechniku, odtahy tepla a kouře, kabelové žlaby a jiné. Využívají se v případech, kdy je požární odolnost nižší než hodnota požadovaná projektem. Proto je potřebné tyto prvky ještě dodatečně ošetřit vhodným materiálem, který jejich požární odolnost zvýší.

Hlavní funkcí obkladů z požárně ochranných desek je zajistit, že kritická teplota konstrukce bude dosažena až po uplynutí času dostatečně dlouhého pro únik osob z ohroženého prostředí, případně záchraně nutného majetku, aby se vzniklé škody snížili na minimum. Použitý materiál obkladu je závislý na požadované hodnotě požární odolnosti.

Tímto způsobem je možné prodloužit požární odolnost prvků až na 120 minut, co se týče betonových (železobetonových) konstrukcí dokonce až na 240 minut.

 

 

link-ico

E-shop

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím