Výrobce hasicích přístrojů a hydrantových systémů

Hašení lithiových baterií

Hašení lithiových baterií?

Žádný problém, rozšiřujeme nabídku hasicích přístrojů o speciální hasicí přístroje vyvinuté speciálně na hašení lithiových baterií. Hasivem je vodní minerální roztok – AVD.

A z čeho je hasivo vyrobeno?

AVD je vodní disperze chemicky exfoliovaného vermikulitu. Aplikuje se na požáry lithiových baterií jako mlha, která je uhasí a zabrání dalšímu šíření. Vermikulit je název skupiny hydratovaných laminárních silikátů hliníku, železa a hořčíku. Skládá se z tenkých, plochých vloček obsahujících mikroskopické vrstvy vody. Chemická exfoliace vermikulitu vytváří mikroskopické, jednotlivé destičky, které jsou volně suspendovány ve vodě. Tím se získá stabilní vodní disperze vermikulitu, která je použita jako hasicí prostředek pro lithiové baterie.

Jak AVD funguje?

Částice vermikulitu v mlze se ukládají na povrchu hořícího paliva a vytváří film. Film okamžitě schne, a protože se částice destiček s vysokým poměrem stran překrývají a spojují, vzniká mezi palivem a atmosférou nehořlavá kyslíková bariéra. Tento proces má chladicí účinek na zdroj paliva a když se obsah vody v AVD odpaří, začnou se hromadit vermikulitové destičky a požár se dostane pod kontrolu.

Hasicí přístroje pro hašení lithiových baterií jsou certifikované dle EN3 a dostupné v několika velikostech. Všechny pohodlně zakoupíte na našem e-shopu.

 

 

Hasicí sprej na lithiové baterie 0,5 l

Kód: 0268

Typ: Lith Ex Aerosol

Hmotnost přístroje: 0,545 kg

více informací
Hasicí přístroj na lithiové baterie 2 l

Kód: 0269

Typ: Lith Ex 2 l

Hmotnost přístroje: 3,9 kg

více informací
Hasicí přístroj na lithiové baterie 6 l

Kód: 0270

Typ: Lith Ex 6 l

Hmotnost přístroje: 10,8 kg

více informací
HASICÍ PŘÍSTROJ NA LITHIOVÉ BATERIE 9 L

Kód: 0271

Typ: LITH EX 9 L

Hmotnost přístroje: 15 kg

více informací
link-ico

E-shop

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím